Ľudom okolo pokojne hovorte: Je mi úplne jedno či to bude chlapec alebo dievča, hlavne aby bolo zdravé. Pravda je taká, že chcete, aby to bola baba! Už teraz vidíte, ako sa budete rovnako obliekať, pozaráte tútorialy s účesmi pre dievčatká a v podstate sa už teraz tešíte na chvíľu, keď vám prvýkrát šľohne topánky. Ak teda čakáte dievčatko, alebo ste sa práve stali hrdou mamou dcérky, gratulujeme. Ale pozor! Dievčatká, aspoň v istom smere, vyžadujú oveľa väčšiu starostlivosť. Zanedbať intímnu hygienu malých dievčat môže viesť k veľkým nepríjemnostiam. Netreba sa však báť, pri dodržaní niekoľkých zásad to zvládnete. Tu sú v kocke.

Prebaľovať a vetrať

Je samozrejmé, že keď do plienky pribudne „nálož“ prebaľuje sa okamžite. Nie všetky mamičky sú však rovnako dôsledné aj pri malom „cvrknutí“. Hoci sa jednorazové plienky zdajú byť suché, pomočená pokožka a teplé prostredie sú ideálnym miestom na rast baktérií. Je preto dôležité nenechávať plienku na tele dlho len preto, lebo je len trošku pocikaná. Optimálne je pokožku po každom pocikaní a pokakaní dôkladne umyť vodou, vysušiť a v ideálnom prípade nechať niekoľko minút voľne na vzduchu.

Spredu dozadu

Či ide o prebaľovanie a kúpanie najmenších, alebo utieranie na nočníku a záchode na túto jednoduchú zásadu nikdy nezabúdjte a odmalička ju vštepujte aj malej slečne. Utierať a umývať treba vždy smerom od pošvy k análnemu otvoru – nikdy nie naopak! V opačnom prípade hrozí zanesenie baktérií z hrubého čreva do prostredia vagíny, čo je najčastejším dôvodom infekcií u dievčat. Pri prebaľovaní a umývaní dokladne skontrolujte, či sa stolica nedostala na povrch alebo do záhybov pohlavia.

Mydlo je tabu

Na mydlo alebo sprchové gély zabudnite. Ani jemné detské mydlo nie je vhodné na umývanie intímnej oblasti. Odporúčame Saforelle Bebe čistiaci gél, ktorý neobsahuje mydlo, konzervačné látky ani farbivá. Namiesto toho obsahuje účinnú zložku z lopúcha, ktorý je známy svojimi upokojujúcimi účinkami. Aj preto je Saforelle Bebe čistiaci gél ideálna voľba nielen pri každodenné použitie, ale aj v prípade podráždenia. Gél používajte na vonkajšie ošetrenie rovnako, ako tekuté mydlo. Hoci Saforelle Bebe čistiaci gél vďaka svojmu jemnému zloženiu nepení, na jeho čistiaci a upokojujúci účinok sa môžete úplne spoľahnúť.

Oddeľovať

Tu ide naozaj o veľa. Pri umývaní dôležité pravideľne oddeľovať pysky ohanbia. Protiľahlé strany totiž majú u malých detí tendenciu zrastať. Následky zanedbania tejto zásady treba potom riešiť nepríjemným nasilným prerthávaním, alebo dokonca zákrokom v krátkej narkóze. Tento problém je najčastejší u nedojčených detí, pretože estrogény obsiahnuté v materskom mlieku tento jav blokujú.