Potreba intímnej hygieny u detí nenastupuje v puberte, ale už odmalička. Viete, ako sa šetrne a správne starať o intímne partie najmenších detí?
Počas dňa vám dobrú službu urobia vlhké obrúsky. Pri dôkladnejšej očiste sú osvedčenou voľbou šetrné gély ako Saforele Bebe gél. Ten neobsahuje mydlo, ktoré by mohlo dráždiť citlivú detskú pokožku, a je špeciálne určený na telesnú hygienu najmenších. Je vhodný na dennú očistu slizníc dojčiat a malých detí. Zloženie gélu Saforelle je obohatené o zvlhčujúce a hydratačné látky, ktoré upokojujú podráždenie.

Na čo nezabudnúť pri chlapcoch?

Pri chlapčenskej hygiene dbajte na to, aby ste dôkladne očistili všetky záhyby, oblasť pod mieškom, penis aj kožu pod penisom. Predkožka sa do 2-3 rokov nepreťahuje, potom sa s rastom a celkovou zmenou genitálu začína sama uvoľňovať. Nemali by ste sa pokúšať preťahovať predkožku násilím. Po pretiahnutí odstraňujte vzniknutý maz v oblasti žaluďa pomocou detského oleja a žaluď, rovnako ako ostatné miesta, opatrne umývajte vlažnou vodou.

Na čo myslieť pri dievčatách?

V dôsledku nesprávnej hygieny môže dôjsť k zlepeniu a zrastom vonkajších slizníc. Pri umývaní sa preto nebojte oddeliť pysky ohanbia a odstrániť všetky nečistoty vrátane smegmy, bielej mazľavej tekutiny, ktorú treba každý deň po kúpaní zotrieť. Najlepšie vatovou tyčinkou namočenou v detskom oleji.

Čo je tabu?

Na intímnu hygienu detí určite nepoužívajte mydlo či parfumované prípravky. Ďalším pravidlom, je spôsob utierania zadočku po stolici. Mali by ste ho vždy utierať smerom ku konečníku, nie obrátene, aby ste nezaniesli infekciu zo stolice do genitálií dieťaťa.