Arctium Lappa alebo Lopúch veľký je všade vo svete uznávaný pre jeho ukľudňujúce a upokojujúce účinky. Vďaka tejto účinnej látke Saforelle zmierňuje svrbenie a pálenie pri gynekologických zápaloch na vulve u žien. Na výrobu patentovaného štandardizovaného extraktu sa používa koreň z Lopúcha veľkého. Koreň sa zbiera z jednoročných rastlín a tieto rastliny nie sú geneticky modifikovateľné.

Tento extrakt z Lopúcha veľkého obsahuje Polyacetylenovú kyselinu, ktorá má bakteriostatické a mykostatické účinky a taktiež Inulin – inhibitor PAF, ktorý má protizápalový účinok.

Účinky štandardizovaného extraktu z Arctium Lappa:

  • Antipruriginózne
  • Ukľudňujúce
  • Protizápalové
  • Bakteriostatické a mykostatické

Arctium Lappa alebo Lopúch Veľký našiel v dávnejšej histórii spoje uplatnenie v medicíne a to najme v dermatológii bol vyhľadávaným. pretože ho ľudia používali na akné, ekzémy, psoriázu.

Z lopúcha sa v súčasnej medicína využívajú najmä koreň a listy

Koreň – podporuje hojenie kože pri akné, Furunkulóze, niektorých kožnýdm ochoreniach, hnisavých kožných prejavoch a nie dobre sa hojacich rán, zvlášť u diabetikov. Vo forme obkladov a výplachov sa používa pri liečbe zápalov dúhovky, spojiviek a iných kožných ochorení.

Listy – majú protizápalové účinky, používajú sa ošetrenie kožných prasklín, odrenín a škrabancov, ale i po uštipnutí hmyzom.