Čo je to mykóza?

Mykotické ochorenia postihujú tkanivá mikroskopickými hubami (plesňami a kvasinkami). Najčastejšie sa mykotické ochorenia prejavujú v čase zníženej lokálnej alebo celkovej imunity.

Aké druhy mykóz poznáme?

Povrchové mykózy: Tieto druhy mykóz postihujú najčastejšie kožu a viditeľné sliznice (napr. sliznicu pošvy).
Hlboké mykózy: Sú to orgánové a systémové druhy mykóz, ktoré prenikajú do hlbších vrstiev a postihujú rôzne orgány.
Väčšina mykotických ochorení prebieha v tele bez vedomia človeka (asymptomaticky), alebo sa prejavuje len miernymi príznakmi. Niekedy sa však k mykotickému ochoreniu môže pridružiť bakteriálna infekcia, ktorá môže byť sprevádzaná mierne zvýšenou telesnou teplotou.

Veľmi nepríjemnými príznakmi je však často sprevádzaná najmä vaginálna mykóza, vaginálny zápal.

Zápal v pošve… Čo s tým?

Najčastejšie je príčinou zápalu v pošve kvasinková huba Candida albicans. Táto huba sa v malom množstve nachádza v zložení mikroflóry slizníc ľudského organizmu. Pôsobením rôznych faktorov (znížená imunita, užívanie antibiotík, kúpanie v znečistenej vode, alebo nesprávna životospráva a stres), sa môžu kvasinkové huby (Candida albicans) nadmerne premnožiť, čo najčastejšie vedie k vzniku infekcie – vaginálnej kandidózy.

Aké sú príznaky vaginálnej kandidózy?

Vaginálna kandidóza sa prejavuje najmä vaginálnym výtokom, ktorý má syrovitú bielu (príp. bielošedú) farbu a konzistenciu. Omnoho nepríjemnejšie je však svrbenie, pálenie a začervenanie sliznice pošvy, ktorá môže byť na dotyk veľmi citlivá. Vaginálna kandidóza môže byť sprevádzaná aj bolesťami pri pohlavnom styku, alebo bolesťami pri močení.

Existuje vhodná prevencia zápalu?

Na to, aby sme predišli vyššie spomenutým, veľmi nepríjemným príznakom vaginálnej kandidózy, je vhodným preventívnym postupom používať pri umývaní intímnych (ale aj iných) partií tela špeciálne na tento účel určené produkty.

Jedným z takýchto výrobkov je aj SAFORELLE – jemný gél na intímnu hygienu, ktorého zloženie nielen zjemňuje pokožku, ale v prípade zápalových príznakov pôsobí upokojujúco najmä na zápalmi postihnuté miesta.

Na rozdiel od iných, na trhu bežne dostupných gélov na intímnu hygienu, SAFORELLE udržiava optimálne pH pokožky v oblasti vonkajších rodidiel, čím preventívne pôsobí proti premnoženiu kvasiniek a baktérií. Preto SAFORELLE odporúčame používať pri každodennej hygiene intímnych partií aj hygiene celého tela.

Eliminovanie symptómov gynekologického zápalu

V prípade, že čítate tento článok predpokladáme, že vás momentálne z viac či menej závažných dôvodov zaujíma problematika zápalov v pošve. V takom prípade ste pravdepodobne zmeškali obdobie, keď ste SAFORELLE mohli používať ako prevenciu pred zápalom.

Ak sa teda momentálne trápite s nepríjemnými príznakmi zápalového ochorenia v pošve, nestrácajte nádej. SAFORELLE nepôsobí iba ako preventívny prostriedok!

Ale je možné ho odporúčať aj ako podpornú terapiu liečby, ktorú vám po potrebnom vyšetrení stanový váš gynekológ, na eliminovanie symptómov spojených s gynekologickým zápalom ako je svrbenie, pálenie a začervenanie.

Preto, Milé dámy neváhajte, siahnite po prípravku SAFORELLE – jemný gél na intímnu hygienu a okamžite sa zbavte nepríjemných príznakov, ktoré ako dobre vieme, sprevádzajú každé zápalové ochorenie a kazia nám tým pohodlie a každodennú radosť zo života.